Dzień Pluszowego Misia PDF Drukuj Email
poniedziałek, 09 maja 2011 08:56

Światowy Dzień Pluszowego Misia 25 listopada 2010 roku

W 2002 roku, dokładnie w setną rocznicę powstania maskotki, ustanowiono Światowy Dzień Pluszowego Misia. Historia pluszaka wiąże się z wydarzeniem, które miało miejsce w 1902r. Wtedy to prezydent USA Theodore Roosevelt - zapalony myśliwy - nie dopuścił do zestrzelenia małego niedźwiadka. Wykorzystano zdrobniałe imię prezydenta i zaczęto sprzedawać zabawki pod nazwą Teddy Bear, która dziś w języku angielskim jest określeniem wszystkich pluszowych misiów. I tak misie stały się nieodzownymi towarzyszami dzieci na całym świecie. Pocieszają, dodają otuchy i są nieodzowną przytulanką przy zasypianiu. Z okazji Światowego Dnia Pluszowego Misia w naszej szkole rozstrzygnięto konkursy plastyczne i literackie poświęcone drogiemu jubilatowi.  Komisja konkursowa wyłoniła następujących zwycięzców: Natalia Wiśniewska klasa  IV b (wiersz o misiu ) Natalia Drabik  klasa V b ( portret misia)  i Ewelina Gospodarczyk klasa VI b (plakat z okazji ŚDPM).

Naszą witrynę przegląda teraz 1 gość