Sprzątanie świata PDF Drukuj Email
poniedziałek, 09 maja 2011 08:53

Sprawozdanie z udziału w akcji  „ Sprzątanie  Świata Radom 2010 „

Hasło tegorocznej akcji „Sprzątanie Świata – Polska” brzmi: „Chrońmy bioróżnorodność – segregujmy odpady”. Rok 2010 został ogłoszony przez ONZ Międzynarodowym Rokiem Różnorodności Biologicznej. Fundacja Nasza Ziemia oraz Fundacja „Sprzątanie Świata – Polska” zwrócili  uwagę na potrzebę ochrony bioróżnorodności. Pamiętać należy, że najprostszym sposobem ochrony zagrożonych gatunków są nasze codzienne, świadome decyzje. Segregując odpady, oszczędzając wodę i energię, zastępując samochód komunikacją publiczną lub rowerem chronimy zarówno przyrodę w całej jej złożoności, jak i nas samych!

Nasza szkoła  jak co roku wzięła udział w  akcji „ Sprzątanie Świata  Radom 2010”

Uczniowie , oprócz sprzątania okolicznych terenów przyszkolnych wzięli udział w zorganizowanym w szkole konkursie plastycznym zgodnym z tegorocznym  hasłem . Uczestnicy konkursu wykonali  dowolną techniką  plastyczną prace propagujące akcję „ Sprzątania Świata”. Konkurs przebiegał i został rozstrzygnięty w  dwóch kategoriach wiekowych. Prace konkursowe wykonało 45 dzieci w niezwykle ciekawy sposób, wykorzystując do tego różnorodne techniki.

Jury wyłoniło zwycięzców , którymi są :

w kategorii klas młodszych :

I miejsce – uczniowie klasy I b

II miejsce – uczniowie klasy II a

III miejsce  --uczniowie klasy II Ib i II b

w kategorii klas starszych:

I miejsce – Dominik Kaim V b , Karolina Malczewska V a

II miejsce – Jakub Dzik VI b

III miejsce  --Natalia Drabik V b

wyróżnienia:

uczniowie klasy III b

1.Natalia Śmietanka

2.Patrycja Wożniak

3.Zuzanna Pigułowska

4.Julia Gozdur

5.Natalia Mazurkiewicz

6.Natalia Jarmułowicz

wyróżnienia uczniowie klas starszych:

1.Kaja Wenedy

2.Karolina Więckowska

3.Paulina Pietrzyk

Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i  upominki w postaci książek oraz artykułów papierniczych.

Koordynatorzy :

Elżbieta Szymańska