Spotkanie ze sztuką PDF Drukuj Email
poniedziałek, 09 maja 2011 08:52

Uczniowie klasy 1a i 1b uczestniczą w dodatkowych zajęciach realizowanych w ramach innowacji PRZYGODA ZE SZTUKĄ . Mają  one na celu rozwijanie zainteresowań plastycznych dzieci, stymulowanie procesów wyobraźni, oraz twórczego myślenia i działania.

Zadania te są realizowane na zajęciach dodatkowych prowadzonych co dwa tygodnie w wymiarze dwóch godzin i na zajęciach praktycznych odbywających się na Wydziale Sztuki Politechniki Radomskiej. Do tej pory dzieci uczestniczyły w trzech spotkaniach. Były to zajęcia: na Wydziale Rzeźby Grafiki i Malarstwa. W trakcie zajęć nasi uczniowie pod okiem wykładowców Politechniki Radomskiej próbowały swoich sił , poznały określone techniki malarskie, rzeźbiarskie i graficzne. Obserwowały i podziwiały prace studentów i same wykonywały określone zadania. Każda wizyta na Wydziale Sztuki sprawia dzieciom ogromną radość i satysfakcję z wykonanych zadań . Współpraca z Politechniką Radomską odbywa się pod kierunkiem Dziekana Wydziału Sztuki prof. Andrzejem Markiewiczem.