Dzień otwarty PDF Drukuj Email
poniedziałek, 09 maja 2011 08:47

4 marca 2011 został zorganizowany w naszej szkole Dzień Otwarty.

Gościem honorowym był Robert Grudzień- wybitny muzyk (organy, fortepian), menadżer, producent i dyrektor wielu festiwali muzycznych, absolwent naszej szkoły. Spotkanie to zainaugurowało obchody 25-lecia jego pracy artystycznej i wydawniczej .

Pan Robert Grudzień - utalentowany artysta zdobywał wykształcenie w różnych miastach Polski i Europy , ale jak sam mówi, cytat: Ukończyłem od początku do końca tylko jedną szkołę w Radomiu właśnie obecną „siódemkę…, dawniej 39 na ulicy Aleksandra Tybla”.

Mamy, więc niezwykłego absolwenta, który upodobał sobie mury naszej szkoły na inaugurację Jubileuszu swojej 25 letniej pracy artystycznej - Gratulujemy!

Wykształcenie

1971-1979 – Szkoła Podstawowa nr 39, Radom, ul. Tybla 7/11 (obecna PSP Nr 7)

1971-1973 – Społeczne Ognisko Muzyczne Radom prof. J.Drobiecka fortepian

1973-1979 – Państwowa Szkoła Muzyczna Radom prof. B.Pachura fortepian

1979-1984 - Liceum Muzyczne w Lublinie prof.Zdizsław Jańczuk organy

1984-1990 - Akademia Muzyczna w Łodzi prof. Mirosław Pietkiewicz organy

1986-1991 – prof. Kajetan Mochtak fortepian Warszawa

1991-1993 - Robert-Schumann-Hochschule Dusseldorf prof. Christoph Schoener organy, prof. Werner Smigielski klawesyn

2001-2003 – Musischule Allegro Düsseldorf – prof. Slava Kowalinski fortepian

Ukończył kursy mistrzowskie w Szwajcarii i Republice Czeskiej.

Kursy mistrzowskie i studia uzupełniajace

1987 – International Summer Master-Classes – Faculty of Music Academy of Art In Prague – prof. Milan Slechta /organy/

1987 – Stiftung für Internationale Meisterkurs für Musik Zürich – prof. Jean Guillou /organy/

Doświadczenia zawodowe

1986–Inauguracja cyklu koncertów organowych w kościele pw. św. Rodziny w Radomiu które przerodziły się  w Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej Radom-Orońsko /2011 r.  XXIV Festiwal/

1991-1993 – Organista kościoła Ersted Kirche Christi Düsseldorf

1993-Dyrektor zarządu Fundacji im. Mikołaja z Radomia

1994-2001 – Dyrektor i twórca Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Orhanowej i Kameralnej Bazylika OO. Bernardynów Leżajsk

1997 – dyrektor artystyczny Międzynarodowy Festiwal Organowy Lublin-Czuby

2005- dyrektor artystyczny Letnie Wieczory Muzyczne Fara Kazimierska Kazimierz Dolny

2006 - Inicjator i producent oficjalnego koncertu z okazji wizyty Benedykta XVI w Polsce. 29.05.2010 Kalwaria Zebrzydowska prawykonanie koncertu na fortepian, orkiestrę symfoniczną i organy Slawy Kowalinskiego.

2008 – dyrektor artystyczny Nadwiślańskie Wieczory Organowe Janowiec

2010 - koncert fortepianowy w Maratonie Muzycznym „Najdłuższe urodziny Fryderyka Chopina” w Warszawie w dn..22.02.-01.03.2010

2011 – koncert na organach Chopin u Wizytek w Warszawie 02.28. i 01.03.2011

2011.06.01 – Solista Filharmonii Lubelskiej

Współpraca: z Teresą Żylis-Gara, Małgorzatą Walewską, Wiesławem Ochmanem, Markiem Torzewskim, Dariuszem Stachurą, Konstantym Andrzejem Kulką, Georgijem Agratiną, [śp.Krzysztofem Kolbergerem], Zbigniewem Zamachowskim, Jerzym Zelnikiem, Włodzimierzem Matuszakiem i Olgierdem Łukaszewiczem. Współpracuje także                                  z Poznańskimi Słowikami, Chórem Polskiego Radia w Krakowie, Krzysztofem Pendereckim, Jerzym Maksymiukiem i Krzysztofem Zanussim.

Koncerty:

1986 - Koncertował na najbardziej prestiżowych festiwalach muzycznych w Polsce, w całej Europie oraz USA, Kanada, Japonia.

Nagrody

Działalność artystyczna, organizacyjna i charytatywna przyniosły mu szereg nagród i wyróżnień m.in.:

1990 r. - otrzymał nagrodę Komitetu ds. Radia i Telewizji za twórczość radiową,

2001 r. - medal oraz nagroda kulturalna od Prezydenta Miasta Lublina,

2001 r. - nagroda kulturalna Marszałka Województwa Lubelskiego,

2003 r. - medal Bene Merenti Civitas Radomiensis przyznany przez Prezydenta Miasta Radomia,

2002 r. – nagroda specjalna za całokształt twórczości kulturalnej oraz promocję regionu radomskiego / Izba Przemysłowo-Handlowa Ziemi Radomskiej

2003 r.  - Radomska Nagroda Kulturalna za Festiwal Muzyki Kameralnej i Organowej Radom – Orońsko i popularyzację muzyki organowej /,

2006 r. - otrzymał od Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Kazimierza Michała Ujazdowskiego Medal "Zasłużony dla Kultury Polskiej",

Honorowy obywatel: Leżajska (1997), Zelowa (2000), Jędrzejowa (2001) oraz Stalowej Woli (2001), medal przyjaciel miasta Mielca.

2005 – Nagroda „Mój Radom” Bp Jana Chrapka

W inauguracji Jubileuszu 4 marca 2011r wzięła udział duża grupa zaproszonych przez Jubilata gości, w osobach :

• Zofia Grudzień, mama
  • Przyjaciele: Andrzej Mędrzycki- dziennikarz, poeta; Małgorzata Kellis - solistka opery New York ; Radomska Husaria i Wiola Kobrzycka; Mariusz Chajski, fotograf  ; Grażyna Kazała i Małgorzata Duda-Jaroszewska
  • Sławomir Adamiec, Radny Rady Miejskiej w Radomiu
  • przedstawiciele harcerstwa radomskiego dh Zofia i dh Mazurkiewicz
  • Jadwiga Wodzyńska -Bujak  radomska poetka
  • Przedstawiciele mediów radomskich: Radio Plus Elżbieta Warchoł, „Echo Dnia” Barbara Koś

Uczniów naszej szkoły czekało tego dnia jeszcze wiele innych atrakcji. Pasjonaci wojskowości mogli uczestniczyć w kameralnym widowisku przygotowanym przez Stowarzyszenie Rekonstrukcji Historycznej 51. Pułku Piechoty Strzelców Kresowych z Iłży.  Dużo emocji przysporzył konkurs wiedzy o patronie szkoły i międzyszkolny quiz przyrodniczy. Wielbiciele rozkoszy łamania głowy walczyli o zwycięstwo w turniejach szaradziarskim,  warcabowym i yengi.  Pracował salon stylizacji fryzur  prowadzony przez uczennice ZSZ im. Jana Kilińskiego i gabinet malowania twarzy. W kąciku kulinarnym zostały przygotowane smaczne i zdrowe desery, a podczas warsztatów plastycznych powstały niezwykle barwne i zaskakujące prace. Natomiast turniej piłki siatkowej zgromadził na sali gimnastycznej entuzjastów sportu.

To był udany dzień. Na długo zostanie w naszej pamięci.