Regulamin biblioteki szkolnej
środa, 12 stycznia 2011 19:36
  1. W bibliotece obowiązuje cisza.
  2. Z wypożyczalni oraz czytelni mogą korzystać wszyscy uczniowie, nauczyciele oraz pracownicy szkoły.
  3. Każdy czytelnik zobowiązany jest do zapoznania się z regulaminem biblioteki oraz przestrzegania jego reguł.
  4. Uczniowie mogą wypożyczać książki według harmonogramu wypożyczeń, przed i po skończonych lekcjach oraz na przerwach.
  5. Jednorazowo można wypożyczyć dwie książki, na okres dwóch tygodni z możliwością przedłużenia.
  6. Jeśli czytelnik bez zgody bibliotekarza przetrzymuje książkę ponad wyznaczony termin, ilość wypożyczonych dla niego tytułów ogranicza się do jednego.
  7. Na trzy tygodnie przed zakończeniem roku szkolnego wszystkie wypożyczone książki należy zwrócić do biblioteki.
  8. Z księgozbioru podręcznego, oraz z książek, które w bibliotece znajdują się tylko w jednym egzemplarzu, a także czasopism i wycinków gromadzonych w teczkach tematycznych można korzystać wyłącznie w czytelni.
  9. Każdy czytelnik odpowiada materialnie za wypożyczone przez siebie książki.
  10. Wszystkie uszkodzenia zgłasza się bibliotekarzowi.