Konkurs wiedzy o Brandcie PDF Drukuj Email
sobota, 30 października 2010 20:40

6 kwietnia odbył się konkurs wiedzy o Józefie Brandcie. Dwuosobowe drużyny z klas 4-6 musiały wykazać się znajomością biografii malarza i jego twórczości. Konkurs ten był jednym z zadań wykonywanych w ramach projektu Ślady przeszłości - uczniowie adoptują zabytki realizowanym przez Centrum Edukacji Obywatelskiej i Narodowym Centrum Kultury w ramach Programu Operacyjnego "Patriotyzm jutra" Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.(Więcej informacji o programie w dziale Twórczość uczniów). Uczniowie bardzo dobrze poznali życie Brandta, jego związki z Orońskiem i Radomiem. Jury w składzie Ola Chmurzyńska, Oliwia Głowacka oraz Paweł Panek po kilku pytaniach dodatkowych wyłonili wreszcie zwycięską drużynę. Uczennice z klasy 6c - Marta Sagan i Paulina Zielińska okazały się prawdziwymi ekspertkami z dziedziny polskiego malarstwa batalistycznego.