Zielona szkoła PDF Drukuj Email
sobota, 30 października 2010 20:29

14 kwietnia był upragnionym dniem wielu uczniów naszej szkoły. Wtedy właśnie rozpoczynała się Zielona Szkoła w Romanowie Zdroju. 51 uczniów z klas IV-VI z radością wsiadło rankiem do autokaru i ruszyło w poszukiwaniu bieszczadzkich aniołów. Uczestnicy nie tylko wędrowali po krętych ścieżkach Żabiej Góry, Zamczyska czy Mogiły, ale także mogli skosztować leczniczych wód ze źródeł Tytus, Klaudynka i Celestynka, zwiedzili Hutę szkła artystycznego SABINA, Muzeum Nafty i Gazu w Bóbrce, skansen w Sanoku, muzeum Marii Konopnickiej w Żarnowcu, klasztor Bernardynów w Dukli, zaporę na Solinie. Wiele wrażeń dostarczył też rejs statkiem Białej Floty. Po powrocie do ośrodka na strudzonych podróżników czekały kolejne atrakcje - konkurs fryzur, gazetowa orkiestra, randka w ciemno, bal przebierańców, ognisko i dyskoteka.